Czy trzeba się szkolić?

Posiadając liczne cechy, które wyróżniają nas spośród innych kandydatów, jesteśmy bardziej atrakcyjni dla pracodawców. Rozwijając swoje umiejętności oraz podnosząc kwalifikacje zawodowe stajemy się poszukiwanymi pracownikami.

Dlaczego warto się szkolić?

Szkolenia zapewniają doskonalenie już posiadanych umiejętności, ale także zdobycie nowych umiejętności praktycznych. Szkolenia są przydatne zarówno wtedy, gdy chcemy zmienić pracę jak i wtedy, gdy rynek pracy jest niestabilny i utrata stanowiska grozi każdemu. Szkolenia to także realizacja własnych marzeń czy zgłębianie własnych pasji. Każdy może łatwo sobie odpowiedzieć czy warto się szkolić.

Jakie są zalety szkoleń?

Obecnie szkolenia są na wyciągnięcie ręki, Szkolić możemy się na polecenie pracodawcy lub na własną rękę. Szkolenia mogą być płatne czy bezpłatne lub z dofinansowaniem. Szkolić można się stacjonarnie lub zdalnie, czyli każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie znajdzie wymówki od szkolenia. Dodatkowo szkolenia posiadają wiele zalet takich jak:

  • zyskanie cennej wiedzy,
  • otwarcie na nowe możliwości na rynku pracy,
  • poszerzanie wiedzy teoretycznej,
  • wymiana doświadczeń z ludźmi,
  • możliwość nawiązania współpracy,
  • podnoszenie kwalifikacji,
  • wzrost pewności siebie oraz wyższe poczucie własnej wartości,
  • wzrost jakości wykonywanej pracy,
  • zwiększenie wewnętrznej motywacji do pracy i dalszego rozwoju.

Po co zdobywać wiedzę po ukończeniu szkół?

Niestety współczesny świat niesie ze sobą tyle zmian, że każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego, dokonywane są nowe odkrycia, a technologia tak szybko się rozwija, że aż trudno nadążyć za wszystkimi nowinkami. Dodatkowo wygląd współczesnego świata sprawił, że spora część naszego życia przeniosła się do wirtualnego świata, co wymaga aktualizacji już posiadanej wiedzy oraz dalszego otwarcia na nadchodzące zmiany. Poza tym zdobywana wiedza pozostaje z nami i jest bezcenna dla pracodawcy jak i pracownika, choćby w trakcie poszukiwania nowej oferty pracy.

Czy szkolenia są popularne?

O popularności szkoleń i kursów świadczy ich liczba dostępna zarówno w formie zdalnej jak i stacjonarnej. Wzrasta również liczba firm oferujących konferencje i warsztat -y. Przed wyborem szkolenia warto przemyśleć, co ono wniesie do naszego życia i czy jest ono potrzebne. Obecnie dostępne są szkolenia jednakowo z obszaru doskonalenia kompetencji miękkich(jak współpraca w zespole, rozwiązywanie konfliktów czy przeprowadzanie negocjacji) oraz dających nam wiedzę twardą( kursy z Excela, językowe, z programów graficznych czy programowania).